سوالات متداول
چرا کد تخفیفم اعمال نمی شود؟

مشتری گرامی به اطلاع می رساند در حال حاضر چند نوع کد تخفیف داریم.
1- کد تخفیف وفاداری - مربوط به مشتریانی است که عضو باشگاه مشتریان افق کوروش می باشند . این کد تخفیف در صورت فعال بودن در اینستاگرام افق کوروش در بخش استوری ها اطلاع رسانی می گردد.
2- کد تخفیف اولین خرید - که مربوط به مشتریانی می باشد که اولین بار از افق کوروش خرید اینترنتی انجام می دهند. این کد نیز در صورت فعال بودن در اینستاگرام افق کوروش در بخش استوری ها ارائه می گردد.

نکته: با هر سیم کارت و هر دستگاه تلفن همراه یکبار بیشتر مجاز به استفاده از این نوع کد تخفیف نمی باشد.
3- کد تخفیف پیامکی - که با توجه به محاسبات سیستمی در صورتی که حائز شرایط دریافت این نوع کد تخفیف باشید، به شماره همراه شما پیامک می گردد و فقط مختص همان شماره همراه می باشد.
4- کد تخفیف مربوط به جشنواره - این نوع کد تخفیف مربوط به جشنواره بوده و مشتریان در ایام جشنواره های خاص می توانند در وب سایت جشنواره my.okcs.com با ثبت کد قرعه کشی شانس برنده شدن کد قرعه کشی را پیدا کنند. چنانچه برنده این نوع کد تخفیف شوند - که دارای شرایط حداقل خرید( مثلا حداقل خرید 100 هزار تومان ) و تاریخ انقضا می باشد می توانند نسبت به استفاده از این کد در اکالا و انتخاب فروشگاه افق کوروش اقدام نمایند. مشتریان برای استفاده این نوع کد تخفیف حتما باید آخرین نسخه اپ باشگاه را روی گوشی خود نصب داشته باشند.  در غیر این صورت با پیغام خطا یا عدم اعمال کد مواجه می شوند.

برای راهنمایی در مورد نصب و دریافت آخرین نسخه اپلیکیشن باشگاه مشتریان کلیک فرمایید. 

در خصوص کد تخفیف موارد زیر حائز اهمیت است:
1- شما برای استفاده از کد های تخفیف افق کوروش ، الزاما می بایست در برنامه اکالا پس از ثبت لوکیشن خود، خرید از افق کوروش را  انتخاب کنید. در غیر این صورت با پیغام کد تخفیفم نا معتبر است مواجه می شوید. 
همچنین در صورتی که کد تخفیف شما مربوط به اکالا باشد، حتما می بایست جهت اعمال کد تخفیف خرید از اکالا را انتخاب نمایید.
زیرا که افق کوروش فروشگاهی است که از طریق اپلیکیشن اکالا فروش اینترنتی خود را فراهم نموده است.

2- کد های تخفیف همه دارای تاریخ انقضا می باشند، لذا مطمئن شوید که کد تخفیف شما منقضی نشده باشد.

3-  در صورتی که خرید انجام داده اید ولی به هر دلیلی درخواست لغو یا مرجوعی سفارش داده باشید، کد تخفیف شما غیر قابل استفاده خواهد بود. و با پیغام بیش از حد مجاز از کد تخفیف استفاده کرده اید مواجه می شوید اما در صورتی که لغو سفارش از طرف ما باشد، کد تخفیف شما همچنان قابل استفاده خواهد بود.
همچنین در صورتی که یک یا چند کالا را از لیست خرید خود حذف کرده باشید، از بین رفتن کد تخفیف بستگی به سقف خرید کد شما  دارد.
در غیر این صورت می توانید با شماره های 1572 مربوط به فروشگاه افق کوروش یا 1535 مربوط به اکالا تماس حاصل نموده و همکاران پس از بررسی صحت موارد، کد تخفیف جدیدی به شما ارائه می نمایند.

4- همه کد های تخفیف دارای محدودیت تعداد دفعات مجاز استفاده از آن می باشند.

5- برای کالاهای تنظیم بازار مانند روغن ، قند،  شکر، گوشت، مرغ و برخی محصولات دیگر که نرخ تنظیم بازاری دارند کد تخفیف اعمال نمیشود و مجموع قیمت سایر کالاهای سبد خرید شما می بایست بیشتر از محدودیت حداقل خرید کد تخفیف شما باشد.  

6 -کد تخفیف اولین خرید صرفا مخصوص یکبار استفاده در هر تلفن همراه می باشد. لذا مشتریان نمیتوانند با استفاده از یک تلفن همراه و تغییر حساب کاربری در اپلیکیشن مجددا از کد تخفیف اولین خرید استفاده کنند.

سوالات پر بازدید
آیا در خرید اعتباری برای بازنشستگان بهره باز پرداخت وجود دارد ؟
خیر شما فقط مبلغ اعتبار اولیه را  در 3 قسط پرداخت می کنید. ( بهره 0 درصد می باشد.)
طبق مصوبه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بر روی چه گروه کالاهایی قیمت تولید کننده درج می گردد؟
طبق مصوبه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بر روی کالاهای ذیل قیمت تولیدکننده درج می گردد: 1- کالاهای شوینده (انواع پودرلباسشویی و..) 2- محصولات سلولزی ( دستمال کاغذی، پوشک و ..) 3- انوع سس 4- انواع رب 5- کنسروها 6- ترشیجات 7- ماکارونی 8- انواع آبمیوه 9- آب معدنی 10- ماءالشعیر 11- نوشابه گازدار
تخفیف یکی بخر دو تا ببر چیست؟
در این طرح برخی کالاها (که در هر یک از شعبه های افق کوروش متفاوت می باشد) ، شامل تخفیف 50% می باشد به این صورت که اگر کالا در فاکتور به صورت زوج باشد، تخفیف 50% روی آن اعمال می گردد. این طرح تا 31 شهریور 1400 فعال می باشد.
با اینکه آدرسم عوض نشده، چرا فروشگاهی که از آن خرید میکردم تغییر کرده است؟
پس از انتخاب آدرس به نزدیکترین فروشگاه دارای ظرفیت فروش آنلاین متصل می شوید. لذا ممکن است فروشگاهی که به شمانزدیک تر است در آن زمان دارای ظرفیت نباشد.
کمپین زمستان با صرفه چیست ؟
در این طرح شما می توانید با خرید بالای 150 هزار تومان یک کوپن دریافت و در خرید بعدی خود از آن کوپن استفاده نمایید.
شرایط استفاده از کمپین زمستان با صرفه چیست؟
شروع تولید کوپن از تاریخ 4 بهمن تا 10 بهمن ماه می باشد. خرید بالای 150 هزار تومان (15 هزار تومان کوپن ، 10% تخفیف باشگاه مشتریان) خرید بالای 250 هزار تومان ( 30 هزار تومان کوپن ، 12% تخفیف باشگاه مشتریان) خرید بالای 350 هزار تومان (50 هزار تومان کوپن ، 14% تخفیف باشکاه مشتریان) استفاده از کوپن ها از تاریخ 11 بهمن تا 17 بهمن می باشد. استفاده از کوپن تا سقف  50 هزارتومان در خرید بعدی به شرط خرید بالای 100 هزار...
آیا کوپن به افرادی که عضو باشگاه مشتریان نیستند تعلق می گیرد؟
افرادی که عضو باشگاه مشتریان نیستند صرفا کوپن دریافت کرده و در قرعه کشی شرکت داده می شوند.
مزیت عضو باشگاه مشتریان بودن در کمپین زمستان با صرفه چیست؟
افرادی که عضو باشگاه مشتریان هستند علاوه بر دریافت کوپن و شرکت دادن در قرعه کشی، 10% تخفیف بیشتری دریافت می کنند.
ساعات کاری فروشگاه ها به چه صورت است؟
ساعت کاری فروشگاه‌ها در تمام روزهای هفته از ساعت 08:30 الی 22:30 تعیین شده است. قابل ذکر است که در ایام خاص مانند روزهای 30 اسفند، اول، دوم ، سیزدهم فروردین و روزعاشورا تعطیل می باشند و البته در سایت و اینستاگرام افق کوروش اطلاع رسانی می گردد. همچنین ساعت کاری در روز تاسوعا تا ساعت 15 می باشد. ساعت کاری واحدهای اداری نیز از شنبه تا چهارشنبه8:00 الی 16:30 و پنجشنبه‌ها 08:00 الی 12:00 است. همچنین در صورت تغییر ساعات کاری در محدودیت های کرونا...
فرق بین قیمت مصرف کننده و قیمت تولیدکننده چیست؟
کالاهای دارای قیمت مصرف کننده ساختار قیمتی به صورت ذیل دارند: قیمت فروش فروشگاه = قیمت مصرف کننده درج شده بر روی کالا - % تخفیف اعمالی کالاهای دارای قیمت تولیدکننده ساختار قیمتی به صورت ذیل دارند: قیمت فروش فروشگاه = قیمت تولید درج شده بر روی کالا + %هزینه حمل و نقل +% سود شرکت   در کالاهایی که قیمت مصرف کننده دارند همواره قیمت های فروشگاه پایین تر یا برابر با قیمت مصرف کننده می باشند. در کالاهایی که قیمت تولیدکننده دارند قیمت فروش...